Akvaristika včera a dnes

o akvaristice včera a dnesAkvárium! Akvárium! Vykřikl jsem jako malý kluk zhruba před 35 lety, když jsem ho prvně uviděl na vlastní oči u nás v obýváku. Stál jsem s otevřenou pusou a koukal na barevné rybky, které si jen tak plavaly mezi rostlinami jako bych tam vůbec nebyl. Až když jsem začal prstíky osahávat sklo, abych na všechny ukázal, začaly se se mnou kamarádit. A že jich bylo! Skaláry, neonky, mečovky, paví očka, na skle přisátý ancistrus a všude spousta šneků.

Pamatuji si, že akvárium bylo tmelené a usazené v železném černém rámu. Nahoře položené věčně orosené krycí sklo a na něm podomácku vyrobené osvětlení z nerezové formy na buchty. Uvnitř dvě klasické žárovky v objímkách napojené na kabel s vypínačem. 

Hluk tolik typický pro akvárium způsoboval “bublifuk”, který vydržel v nabídce akvaristických potřeb dodnes. A zapomenout nesmím ani na tolik doporučovaný vzduchovací kamínek napojený hadičkou na vzduchový motorek. Všechny ty věci dělaly hrozný kravál a topily jak to jen šlo. Jak jinak. Psal se rok 1982 a technika nebyla na úrovni jak ji známe dnes.

Ale už tehdy každý toužil mít doma akvárium. Nebo alespoň každý druhý! Nyní máme rok 2016 a je více než jasné, že akvaristika nevymřela a ani se k tomu naštěstí neschyluje. Navíc možností jak vytvořit jak já říkám jedno z nejkrásnějších osvětlení interiéru výrazně přibylo. Na trhu je k mání ohromné množství různě velikých nádrží, skvělá technika ať už pro svícení či filtraci, možnosti nakoupit v kamenném obchodně nebo pohodlně z křesla na některém z e-shopů. A výběr akvarijních ryb i akvarijních rostli je také přímo perfektní. Není sice jednoduché mít doma krásné a zdravé akvárium, ale když se chce všechno jde, na to pamatujte 😉

Proto vznikly tyto stránky o akvaristice, které Vás navedou, poradí a dodají odvahu si akvárium pořídit. 

Kdykoli nám napište. Budeme se Vám věnovat, jak to jen půjde.

Ať se daří!

Tým Mazlíčků bez starostí

www.mazliccibezstarosti.cz / mazliccibezstarosti@gmail.com

Na úplném začátku stojí touha mít doma či v kanceláři krásné a zdravé akvárium, které bude těšit nejenom vás. Nezapomeňte, že to bude váš koníček, vaše vizitka…